Blog
Jak sprytnie sprawić, żeby nasze dziecko zaczęło jeść warzywa
Jarzynowy wróg na talerzu! Czyli nielubiane warzywa w diecie dziecka. Jak sprytnie sprawić, żeby nasze dziecko zaczęło je jeść.
Uczniowska dieta pod lupą
Co jedzą polscy gimnazjaliści? Czy zasady prawidłowego trybu życia, które poznali podczas programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY, przekładają się na praktykę? Czy w ich jadłospisie królują warzywa i owoce, czy może wciąż ulegają pokusie słodkich przekąsek i jedzenia typu fast food?
Dieta na mocne kości
Niewielki niedobór wapnia w organizmie może objawiać się skurczami mięśni, bólami w stawach, mrowieniem oraz drętwieniem rąk i nóg, a także ogólnym osłabieniem i sennością, związanymi ze zwolnieniem tętna. Jeżeli jednak niedobory wapnia są większe, konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze – zwłaszcza dla kości.
Jak sobie radzić z zatwardzeniami u najmłodszych
Wypróżnianie małego dziecka – temat rzeka. Wielogodzinne dysputy o częstotliwości, kolorze i konsystencji zrozumie tylko ten, kto sam ma dziecko i wie, że temat wypróżniania jest równie ważny jak temat karmienia, a dodatkowo zdarza się, że bywa boleśnie kłopotliwy.
Pilates z dzieckiem - ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie!
Powrót do formy po ciąży wcale nie musi oznaczać wielogodzinnych treningów na siłowni. Dzięki ćwiczeniom pilates wykonywanym z dzieckiem, każda mama może w prosty sposób zadbać o płaski brzuch. Przykładowy trening z maluchem w domowym zaciszu prezentuje ekspert marki „Mama i ja” - Agnieszka Bajer-Ciszewska, trenerka fitness i specjalista ds. żywienia.
Dieta rozdzielna - Co na to specjaliści?
Wiele słyszy się o diecie rozdzielnej (dieta dr Haya) i nie łączeniu produktów z różnych grup piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, ale czy takie działanie ma swoje naukowe uzasadnienie? Jak powinno dobierać się produkty, by przynosiły tylko korzyści dla naszego organizmu? Gdzie szukać inspiracji?
Dieta eliminacyjna
Diety eliminacyjne są tematem często poruszanym w mediach. Dzieje się tak za sprawą alergii i nietolerancji pokarmowych, które z roku na rok dotykają coraz większej liczby osób. Europejska Akademia Alergologii i Immunologii Klinicznej szacuje, że na terenie starego kontynentu na alergie pokarmowe choruje ponad 17 milionów osób, z czego 3,5 miliona to Europejczycy poniżej 25 roku życia.1
Dieta bez wyrzeczeń
Wraz z wiosennym słońcem, pojawiają się nowe pomysły na osiągnięcie wymarzonej wagi. Dieta Dukana, dieta kopenhaska, czy może dieta optymalna? Jest w czym wybierać. Tylko po co głodować, jeśli sumienne wykonywanie codziennych czynności w połączeniu z regularnym odżywaniem może zdziałać cuda.