Blog

Dieta seniora – praktyczne wskazówki

Dieta seniora – praktyczne wskazówki

Starzenie się dotyczy każdego z nas. Ze statystyk Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że tylko co 9 osoba w wieku podeszłym jest zdrowa. Niestety, na pewnym etapie życia w organizmie zachodzą zmiany, które doprowadzają do ograniczenia sprawności i wydolności narządów układów. W konsekwencji może dojść do rozwoju szeregu schorzeń, wśród których wymieniamy także choroby dietozależne tj.: otyłość, cukrzycę, choroby układu krążenia czy niektóre typy nowotworów.  Co ważne, eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia podkreślają, że odpowiednio zbilansowana dieta i zdrowy styl życia, to podstawowe narzędzia pomagające nie tylko zachować zdrowie na dłużej, ale także ułatwiające terapię już występujących schorzeń.

Problemy skóry po lecie? Sprawdź niezawodne sposoby na ich przezwyciężenie

Za oknami wciąż letnia aura, jednak jej koniec zbliża się wielkimi krokami. To doskonała pora, by po wymagającej dla naszej skóry wakacyjnej pogodzie, zadbać o odpowiednią regenerację cery. Narażona na szereg szkodliwych czynników, będzie potrzebować szczególnej opieki. Silne nasłonecznienie i szkodliwe promieniowanie UV nie są jej sprzymierzeńcami. Podobnie jak gorące, suche powietrze lub słona woda, z którą mamy styczność podczas morskich kąpieli. Jakie są najczęstsze problemy skóry po lecie i jak szybko oraz skutecznie poprawić jej kondycję po zakończonych wakacjach? Jak zadbać o jej zdrowie? Oto niezawodne sposoby.

Problemy skóry po lecie

Trzy sposoby jak pielęgnować skórę dzieci latem

Skóra dzieci jest niezwykle wrażliwa, dlatego musi być właściwie pielęgnowana przez cały rok, jednak szczególną uwagę trzeba poświęcić jej latem, kiedy słońce, wysokie temperatury i suche powietrze mogą powodować podrażnienia, odparzenia i inne nieprzyjemne dla malucha konsekwencje. Jak zatem dbać o skórę dzieci w miesiącach wakacyjnych? Najlepiej skupić się na ochronie przed słońcem, odpowiednich kosmetykach i nawilżaniu, również tym od wewnątrz. Marka Mama i ja radzi, o czym należy pamiętać.

Trzy sposoby jak pielęgnować skórę dzieci latem

Jak powinna wyglądać dieta przedszkolaka?

dieta przedszkolakaWybierając przedszkole warto zwrócić uwagę nie tylko na ofertę zajęć, lokalizację czy dostępność języków obcych, lecz także na wyżywienie. To właśnie w przedszkolu maluch zjada większość swoich posiłków w ciągu dnia i to jakie produkty spożyje, przełoży się na jego zdrowie i rozwój. Doskonałym przykładem dobrze zbilansowanej i smacznej diety dla najmłodszych jest żywienie stosowane w Przedszkolu Włoskim Piccolo Leonardo.

Olej lniany do diety dr Budwig

Olej lniany do diety dr Budwig oferowany przez markę Ol’Vita wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion siemienia lnianego o wysokiej zawartości kwasu alfalinolenowego. Jest to produkt w 100% naturalny, cechuje go typowy dla siemienia lnianego zapach oraz żółty kolor oraz delikatny smak. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie, dlatego olej ten spełnia wszelkie wymogi do zastosowania go w diecie dr Budwig. 

Olej lniany do diety dr Budwig

Tłuszcze - jak ważną role pełnią w diecie dzieci

Tłuszcze - jak ważną role pełnią w diecie dzieciDzieci jedzą zdrowo. Dowiedz się jak ważną role pełnią tłuszcze w diecie dzieci i które z tłuszczy dają najwięcej korzyści. Tłuszcze w diecie dzieci odgrywają bardzo istotną rolę. Są niezbędne dla funkcjonowania organizmu i prawidłowego rozwoju malucha już od pierwszych dni życia. Tłuszcze są nośnikami witamin i doskonałym źródłem energii, a ich niedobór prowadzi do spadku odporności, zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego, hormonalnego i pokarmowego czy też zahamowania rozwoju intelektualnego. Niemowlęta otrzymują porcję niezbędnych tłuszczy wraz z mlekiem matki lub też z mlekiem modyfikowanym. Podczas rozszerzania diety malucha tłuszcze należy umiejętnie włączyć do przygotowywanych posiłków.

Daktyle w diecie dzieci – jakie wartości mają te wspaniałe owoce, jak je wykorzystać i od kiedy można podawać je dzieciom

Mieszkańcy krajów arabskich nazywają je "chlebem życia". Nic w tym dziwnego - mało który owoc może pochwalić się taką zawartością witamin, przeciwutleniaczy, związków mineralnych i wartości odżywczych, jak daktyle.

Daktyle w diecie dzieci

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z wodą – czyli jak należy nawadniać organizm

Prawidłowe nawadnianie jest niezbędne do tego, aby nasz organizm funkcjonował sprawnie i był dostatecznie odżywiony. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet w ciąży, mam karmiących i dzieci. By to osiągnąć nie wystarczy jedynie przypadkowe spożywanie płynów. Sylwia Turczyńska, Dietetyk Personalny i ekspert marki Mama i ja wyjaśnia, jak powinny wyglądać zdrowe nawyki picia wody.

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z wodą – czyli jak należy nawadniać organizm

Dieta wegetariańska dla dzieci – zdrowa, czy nie?

Dieta wegetariańska budzi sporo kontrowersji jeśli chodzi o żywienie dorosłych, trudno się więc dziwić, że kiedy wspomina się o wykluczeniu mięsa z diety najmłodszych, większość z nas reaguje z rezerwą; pojawiają się opory i wątpliwości: ale jak to? Dziecko przecież potrzebuje mięsa! Okazuje się, że niekoniecznie.

Liście szpinaku

BIO Sok DETOX ze spiruliną i matchą

W bogatej gamie produktowej marki Rabenhorst, znanej na całym świecie z ekologicznych soków tłoczonych na zimno prosto z owoców, pojawił się nowy, owocowy BIO SOK DETOX ze spiruliną, burakiem i matchą. Sok Detox to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy pragną zadbać o siebie, swoje zdrowie oraz cenią sobie wartościowe produkty o sprawdzonym składzie jakości BIO.

 BIO Sok DETOX ze spiruliną i matchą