Kult pięknej sylwetki wśród współczesnych Polaków - zdrowy styl życia czy modny trend?


Z każdym dniem w Polsce coraz więcej osób decyduje się na różne formy aktywności fizycznej. Od przejażdżki na rowerze do nordic-walking, od basenów po wspinaczki. Możliwości jest wiele, bardzo wiele. W erze mass-media  obserwując osoby chwalące się zdrowym stylem życia oraz sylwetką, czujemy podwójną motywacje do zmiany naszych nawyków. Jednakże w dobie rozmaitych aplikacji, ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że jest to po prostu modny trend. Przeanalizujmy, co może być przyczyną kultu pięknej sylwetki wśród Polaków.

Kult pieknej sylwetki

Wyniki polskich sportowców

Ostatnie lata dla polskich sportowców są rewelacyjne. Mamy rozpoznawalnych na całym świecie zawodników w niemal każdej dyscyplinie. Królujemy w najważniejszych sportowych organizacjach na całym globie. Sprawia to, że chcemy się z nimi identyfikować. Większość z nich znajdziemy w mediach społecznościowych, gdzie pokazują nam, jak żyją na co dzień, jak się odżywiają, jak trenują bądź jak sypiają. Mówią nam niemalże wszystko. Podążamy za nimi, chcemy żyć jak oni. To trochę sztuczne, lecz czy aż takie złe?

Dostęp do produktów wysokiej jakości

Na półkach sklepowych znajdziemy dzisiaj dosłownie wszystko, czego wymaga nasza dieta. Produkty glutenowe, bezglutenowe, wegańskie, wszelakie suplementy diety oraz witaminy. Warto udać się do dietetyka, który doradzi nam, z czego powinniśmy korzystać. Obfitość produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Keto Actives

Mnogość miejsc przeznaczonych do ćwiczeń

W naszym kraju znajduje się cały szereg miejsc, w których możemy potrenować. Abstrahując od setek siłowni, basenów, czy ścieżek rowerowych, istnieje również wiele siłowni plenerowych. Ciężko tego nie zauważyć i w czymś się nie spróbować.

Aplikacje

W erze nowoczesnych telefonów oraz smartwatchy mamy dostęp do przeróżnych aplikacji sportowych, które mogą być funkcjonalne. Dzisiaj gadżety pozwalają nam zmierzyć prędkość biegu, spalone kalorie, tętno, pokazują trasy rowerowe, a nawet spożyte kalorie. Wszystkie wyniki możemy udostępniać w naszych mediach społecznościowych. Aplikacje sportowe motywują nas do regularnej pracy przysyłając powiadomienia oraz plany treningowe na każdy dzień. Ciężko nie odnieść wrażenia, że to właśnie aplikacje odpowiadają za modny trend kultu pięknej sylwetki dla współczesnych Polaków (i nie tylko).

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Współcześni Polacy mają coraz większą świadomość, jak ważne jest być sprawnym fizycznie. Najwięcej biegamy, jeździmy na rowerze oraz chodzimy na siłownię. Coraz więcej obywateli naszego kraju korzysta z dietetyków i lepiej się odżywia. Chcemy dobrze czuć się w swoim ciele oraz motywować do tego innych. Ogrom możliwości sprawia, że mamy na to szansę – wystarczy regularność i determinacja.

Jednakże nie wszyscy mają świadomość w jakim celu trenują. Część z nas robi to dla kogoś bądź dlatego, że robi to ktoś inny i musimy być tacy sami. Czy to źle? Odpowiedzcie sobie sami.