Wypadanie włosów - jak sobie z tym poradzić?

Wypadanie włosów - każdy z nas zarówno kobieta jak i mężczyzna chciałby mieć piękne, zdrowe i gęste włosy. Co jest przyczyną, że raz wypadaja mniej a raz bardziej? Jak temu zapobiegać?

Przyczyn tak naprawde może być wiele. Począwszy od złego pielegnowania włosów (niedelikatne szczotkowanie, złe szampony, brak odżywek itp) po wypadanie włosów na skutek działania różnego rodzaju leków np antybiotyków. Przyczyną wypadania włosów mogą być również  choroby lub brak odpowiednich składników odżywczych dostarczonych w diecie. Jednak gdy jesteśmy zdrowi to głównie brakuje nam składników odżywczych w naszym organizmie. Dlatego idealnie spisują się w tym przypadku nasze suplementy diety.

Właściwości mentolu na włosy

Ważne znaczenie terapeutyczne w problemach wypadania włosów mają wyciągi i ekstrakty roślinne. Działają pozytywnie nie tylko na same włosy ale i na stan skóry głowy. Potwierdzone klinicznie działanie ma również mentol. Główny składnik mięty odgrywa kluczową rolę w terapiach trychologicznych.

Właściwości mentolu na włosy

Włosy też można odchudzić

Kiedy decydujemy się na dietę niezwykle ważne jest zarówno odpowiednie dobranie zaleceń żywieniowych, motywacja jak i systematyczność. Każdy składnik dostarczany do organizmu ma wpływ na nasze zdrowie. Mało kto jednak wie, że każda dieta ma również wpływ na nasze włosy.

Włosy też można odchudzić

Męskie łysienie – jak się z tym zmierzyć?

Szacuje się, że problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy co trzeciego mężczyzny w wieku 25-45 lat, a po 50 tym roku życia nawet połowy męskiej populacji. Przyczyn wypadania włosów u mężczyzn jest wiele, często winowajcą są geny. Dla wielu panów łysienie to wstydliwa dolegliwość, dlatego coraz więcej z nich szuka pomocy u specjalisty i próbuje zatrzymać włosy na głowie.

Męskie łysienie – jak się z tym zmierzyć?

Łysienie u kobiet - jak sobie z nim radzić?

O posiadaniu bujnych, zdrowych i lśniących włosów marzy każda kobieta. Niestety coraz częściej panie borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Przyczyny tego zjawiska są bardzo różne, to samo dotyczy sposobów walki z problemem.

Łysienie u kobiet - jak sobie z nim radzić?

5 najważniejszych porad dla włosów dojrzałych

TOP 5 porad dla włosów dojrzałych

Czasu nie da się zatrzymać. Bardzo często główną uwagę przywiązujemy do pozbycia się zmarszczek ale zdarza się, że zapominamy, że proces starzenia dotyczy także włosów. Chociaż wiek włosów nie zawsze pokrywa się z wiekiem właścicieli, ich pielęgnacja wymaga szczególnej uwagi. Warto dobrać odpowiednie preparaty - zarówno kosmetyki jaki i suplementy diety czy witaminy, które wpłyną na ich zdrowie, wygląd, objętość i prawidłową kondycję.

Wypadanie włosów a niedobór ferrytyny

Wypadanie włosówWiele osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów, zanim zdecyduje się na pomoc specjalisty, próbuje sobie poradzić we własnym zakresie. Kupując reklamowane szampony, suplementy i czekając na obiecane rezultaty. Niestety, problem nadmiernie wypadających włosów to często sygnał rozregulowanego organizmu. Dlatego, aby poznać przyczynę problemów z włosami, na początek należy wykonać podstawowe badania krwi weryfikując poziom ferrytyny, jak również zwrócić uwagę na odżywianie i styl życia.

Hair Formula - zaawansowany suplement na wzmocnienie i wzrost włosów

Cheers ™ - Hair FormulaJedyny taki produkt z kwasem fosfatydowym (PA). Hair Formula to jedyny produkt na wzmocnienie i wzrost włosów, zawierający opracowany przez firmę Novastell kwas fosfatydowy, pozyskiwany z soi (100% wegański, 100% bezpieczny – bez efektów ubocznych). Badania pokazały, że kwas PA jest DWUKROTNIE skuteczniejszy od minoxidilu – środka wykorzystywanego w większości najpopularniejszych produktów na porost włosów. Kwas PA silnie wspiera wzrost keratynocytów (tworzą największą grupę komórek w naskórku i mieszku włosowym, są odpowiedzialne za syntezę keratyny) – przyspieszają ich wzrost aż o 350% w porównaniu do grupy kontrolnej.

Follixin ™ - tabletki na wypadanie i porost włosów

Follixin logoFollixin to rekomendowane przez lekarzy tabletki na porost włosów wykorzystywane w terapii odbudowującej włosy. Preparat przeznaczony jest do codziennego stosowania, pozwala odzyskać naturalną strukturę włosów. Follixin poszerza cebulki włosa, wzmacnia korzeń i pogrubia pochewkę każdego włosa aby odbudować utracone włosy i chronić pozostałe od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są także zdrowe cebulki co korzystnie wpływa na nasz wygląd.