Olej lniany do diety dr Budwig


Olej lniany do diety dr Budwig oferowany przez markę Ol’Vita wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion siemienia lnianego o wysokiej zawartości kwasu alfalinolenowego. Jest to produkt w 100% naturalny, cechuje go typowy dla siemienia lnianego zapach oraz żółty kolor oraz delikatny smak. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia "na zimno" występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe pozostają w niezmienionej formie, dlatego olej ten spełnia wszelkie wymogi do zastosowania go w diecie dr Budwig. 

Olej lniany do diety dr Budwig

 

Olej wyróżnia się wybitnie wysoką zawartością kwasów tłuszczowych omega-3,tj. 52-64 % na każde 100g oleju! Warto szczególnie podkreślić różnicę pomiędzy tradycyjnym olejem lnianym, a olejem lnianym do diety dr Budwig - zwykły olej lniany zawiera od 4-7% kwasu tłuszczowego omega-3, a olej lniany do diety dr Budwig 52-64% !  Dzięki tak imponującej zawartości omega-3 pomaga w obniżeniu poziomu „złego” cholesterolu (LDL), ochronie żołądka i jelit, zmniejszeniu sztywności i dolegliwości stawowych, a także zmniejszeniu nasilenia procesów zapalnych w organizmie.

Dieta dr Budwig znana jest od 60 lat. Jej twórczyni była 7 razy nominowana do nagrody Nobla. Dieta należy do niskowęglowodanowych i opiera się o sposób żywienia bogaty w specjalnie dobrane, naturalnie odżywcze produkty. Z założenia jest to dieta przeciwnowotworowa, ale proponowane zasady żywienia mogą stać się bardzo pomocne w przypadku wielu innych przewlekłych i nawracających schorzeniach, np. chorobach naczyniowych i przewodu pokarmowego, stłuszczeniu wątroby, problemach skórnych, również przy stwardnieniu rozsianym, pasożytach i dolegliwościach wynikających z zaawansowanego wieku.

Olej lniany do diety dr Budwig Ol'Vita to produkt wyróżniony nagrodami i certyfikatami takimi jak: „Drzewko życia”,  Puchar „Jakość”, I miejsce „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”. Produkt dostępny jest w butelkach z ciemnego szkła o pojemności 250 ml, 500 ml, 1000 ml. Olej wymaga bezwzględnego przechowywania w lodówce, dlatego też sprzedawany jest w systemie „z lodówki do lodówki”, w specjalnych opakowaniach styropianowych zapewniających zachowanie optymalnej temperatury na czas transportu.

Marka: Ol’Vita

  • Pojemność 250 ml – cena ok. 13 zł
  • Pojemność 500 ml – cena ok. 22 zł
  • Pojemność 1 l – cena ok. 34 zł